Erasmus+ Törökország

tur

Az Erasmus+ program keretén belül Törökországba irányult 9 fős csoportunk mobilitása 2024. áprilisában: öt napot töltöttünk az isztambuli Haci Sabanci Anadolu Lisesi középiskola vendégeként a kultúrákat ötvöző török fővárosban, melynek gazdag történelmi múltja és hagyományai sok szálon kapcsolódnak a magyar kultúrához.

A projektünk arra irányult, hogy a két országot érintő közös történelmi események feldolgozásán, hagyományaik és kultúrájuk megismerésén keresztül megértsük és elfogadjuk a két ország, két nép kulturális hasonlóságait és különbségeit.

tur

Az eTwinning projektünkben előkészítettük projektfeladatokkal a fizikai mobilitásunkat, a törökországi látogatásunk során pedig elmélyíthettük tudásunkat a két nemzet közös történelméről. A projektfeladatokon keresztül fejleszthettük a nyelvtudásunkat, digitális készségeinket és kritikus gondolkodási készségeinket is, miközben megértettük a Magyarország és Törökország közötti kulturális és történelmi kapcsolatokat.

A közös történelem és kultúra (zene, tánc, viseletek, étkezés, építészet, motívumok, vallási kapcsolódások) megismerésén át feltártuk a történelmi kapcsolatokat és hagyományokat Törökország és Magyarország között.

Fontos célunk volt továbbá a partneriskola tanulói mindennapjainak megismerése, az angol nyelvi készségek fejlesztése. Az online és offline tevékenységeink együttesen ösztönözték az együttműködést, a kreativitást és a hatékony kommunikációt.

tur

A projekttevékenységek során digitális írástudásunk is fejlődött különféle online platformok használatával, illetve mindvégig nagy hangsúly helyeződött a csapatmunkára és együttműködésre. A digitális együttműködés eTwinning projektünkben zajlott, melyet ITT » lehet megtekinteni.

tur

A török iskola mindennapjaiba is betekinthettünk, hiszen minden napra jutott tanóra látogatás, közös workshopok, beszélgetések, sportolás, valamint a török tanárok és diákok kalauzoltak bennünket a város nevezetességein keresztül is. Szuper élményekkel gazdagodtunk és barátokra tettünk szert. Az együttes munka megmutatta nekünk, hogy a mások kultúrája iránti tisztelettel, a közös dolgokra való figyeléssel többet lehet elérni, mint a különbségek hangsúlyozásával.