Az Erasmus+ programról

progam

Az Erasmus+ az Európai Unió oktatást, képzést, ifjúságügyet és sportot támogató programja, amelyre pályázatot intézmények nyújthatnak be, az egyéni részvétel ezeken keresztül valósulhat meg. A program célja a nemzetközi tapasztalatcsere támogatása az érintett ágazatokban, a mobilitás (egyéni tapasztalatszerzés) és az intézményi hálózatok, együttműködések támogatásával.

Melyek az Erasmus+ program céljai?

• A kulcskompetenciák és készségek fejlesztése.
  • A minőség, az innováció és a nemzetköziesítés erősítése az oktatási-képzési intézményekben.
  • A szakpolitikai reformok és az oktatási-képzési rendszerek modernizációjának támogatása, elsősorban szakpolitikai együttműködésekkel, a jó gyakorlatok megosztásával.
  • A nyelvtanítás és nyelvtanulás fejlesztése, a nyelvi sokszínűség és az interkulturális érzékenység támogatása.

Erasmus+ a Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnáziumban

Intézményünk 2024 óta vesz részt az Erasmus+ programban, mobilitási projektekben (KA1) vagy együttműködési partnerségekben (KA2). A pályázatokban partnerintézményként és koordinátorként egyaránt, valamint fogadó intézményként is jelen vagyunk a nemzetköziesítés erősítése érdekében.

progam

A Munkácsy aulájában elhelyezett Erasmus+ falon nyomon követhető a partnerségek egyre gyarapodó hálózata, melyek több, mint egy évtizede kötik össze a munkácsys diákokat és tanárokat európai iskolákkal. Az évek során számos jó gyakorlat megosztása és oktatási innováció valósult meg az együttműködéseknek köszönhetően.

progam

2021-ben a Munkácsy sikeresen pályázott Erasmus-akkreditációra. Az Erasmus-akkreditáció odaítélése igazolja, hogy intézményünk - a szervezet fejlesztését célzó átfogó törekvés részeként - tervet dolgozott ki magas színvonalú mobilitási tevékenységek megvalósítására. A 2022-2027 közötti években tanulóink és tanáraink számos külföldi mobilitást valósíthatnak meg az Erasmus+ program támogatásával!